Tam – Yarı Otomatik Streç Sarım Makinesi Farkları

Tam otomatik streç makinesi ile yarı otomatik streç sarım makinesi birbirine çokça karıştırılan aslında maliyet ve kullanım yeri olarak birbirinden  farklı olan makinelerdir. Çalışma mantıklarında benzerlikler olsa da biri birinin yerine tercih edilirken üretim süreçleri göz önünde bulundurulmalıdır.

Tam otomatik streç film sarma makineleri, hat mantığıyla üretim yapan işletmelerde hattın arasında ya da hattın sonunda streçlemeyi yapan makinelerdir. Bu makinelere yükleme indirme yapılırken hat durmaz ya da yük hat üzerinden alınarak bu makineye yüklenmez. Aslında tam otomatik streçleme makinesi hattın bir parçasıdır.

Hatların paletleme modülünün otomatik olarak paletlere yerleştirdiği yük konveyör üzerinde streçleme modülüne gelir. Streçlenen yük sonraki aşamaya da aynı şekilde konveyör üzerinde devam eder. Hat sonundaysa sevkiyata hazır hale gelir.

Yarı otomatik streç makinelerinin çalışma mantığı biraz daha farklıdır. Yükü streç sarım makinesine ya da makineyi yüke götürmeniz gerekir. Makinenin sabit ya da hareketli olmasına göre iki çeşittir. Sabit, makineler de döner tablalı ve döner kollu makineler olmak üzere iki çeşittir.

İşletmenize Yatırım Yapın !

Hareketli makinelere mobil makineler ya da robot da denir. Sabit makinelere yükü bir transpalet ya da forklift yardımıyla götürmeniz gerekir. Döner tablalı makineleri yere gömmek mümkündür ancak yere gömülmedikleri takdirde yükü yerden yaklaşık 10cm’lik bir yüksekliğe kaldırmak gerekir. Transpalet ile yapılan yüklemelerde bu mümkün olmadığı için yükleme rampasına ihtiyaç vardır.

Tam otomatik streç sarım makinesi ile yarı otomatik streç  makinesinin maliyetleri de birbirinden farklıdır. Tam otomatik streç sarma makinelerinin fiyatları yarı otomatik streç sarma makinelerinin 5-6 katını bulabilmektedir.

Yarı otomatik streç makineleri hat sistemiyle üretim yapılmayan işletmelerde kullanılabilir. Ayrıca hat sistemiyle üretim yapılan işletmelerde  tercih edilebilir.  Streç sarım makinesi elektrikli transpaletler gibi kumanda edilerek istediğiniz yere götürebilirsiniz. Birden fazla hat üzerinde üretim yapan firmalarda her hattan çıkan ürünleri streçlemek için mantıklı bir yatırım halini alıyor.

Tüm yedek parçalar ve ekletmek istediğiniz opsiyonlar stoklarımızda mevcuttur. Fonox Makine 2010 yılından günümüze kadar paketleme konusunda çözüm ortağınız olmaya devam ediyor.m

Fonox Palet Streçleme Makinesi İle
palet streçleme makinesi